Historie

 
 
 
 

 

A. M. ÚLET - Adamců múzický úlet
 

MOTTO:

Hudba A.M.Úletu se pohybuje na rozhraní folk- rocku s prvky blues, jazzu i folklóru. (akustická autorská tvorba Janka Adamce). Aranžmá skladeb je minimalistické s důrazem na texty.

REFERENCE:

Během své existence se skupina účastnila festivalů nejen po České republice (Zahrada, Mohelnický dostavník, Folková růže , Vivat vita, Buchlovská svíca,  Bystřické Banjo, Hanácké slavnosti, Evropské svátky hudby včetně klubových vystoupení – FC klub Ogar, Zelenáčova šopa, KOFOLA MUSIC CLUB, Klub PARNÍK, recitály v Grand Hotelu Pupp, …či vernisáží a benefičních akcí), ale také na festivalech v zahraničí (POLSKO - Sczyrk, SLOVENSKO - Bratislava, Námestovo, FRANCIE - Paříž, TURECKO - Istanbul, klub Barbecue, Dallas, CHORVATSKO - Pivovar Crikvenica,...)

Skupina se objevila v televizních pořadech ČT APORT a DOBRÉ RÁNO, TV NOE a Slovenské televizi LUX v pořadu Poltón klub.

Skladby z CD jsou dnes mimo jiné možné slyšet na vlnách rádií Proglas, ČRo Olomouc, ČRo Ostrava, Rádio Haná, AZ Rádio, Rádio SAMSON, atd…

Za nejkurióznější vystoupení lze považovat koncerty ve věznici Mírov či vazební v Olomouci.

Skupina se rovněž organizačně podílí či podílela na výchovných koncertech, výstavách, a festivalech

HISTORIE:

Počátky prvního hudebního souboru manželů Adamcových se datují do roku 1994. Vznikl transformací ze scholy, která vystupovala během různých církevních akcích ve složení 2 kytary, housle a flétny. Dvorním textařem a autorem repertoáru skupiny se stává kytarista Honza Adamec.

V roce 1995 se basové kytary ujímá Jakub Skřebský  (redaktor rádia Proglas) a skupina v dubnu 1996 natáčí své debutové album „Bez bubnů a bez trumpet“ v obsazení 2 kytary, housle , flétny, percussion. Na flétny vystupuje Petra Krmelová, redaktorka zpravodajství ČT.

V listopadu roku 1997 zvuk skupiny posílil na bicí nástroje a percussion Radim Ilek a na flétny Lída Žižková.

V letech 1998-2000 skupina vystupuje s klarinetistou Martinem Peřinou, se kterým natáčí v GOOD DAY RECORDS v Praze v roce 1999 CD „Kamkoli“.

Od roku 1999-2003 kapela experimentuje s banjistou Ondřejem Bábkem (bývalý člen bluegrassové Modré půlnoci) a jazzovým baskytaristou Tomášem Kedziorem (současný moderátor ČRo Olomouc). V repertoáru přibyly i gospely a tradicionály v netradičních úpravách.

Po dvouleté pauze skupina navazuje a od léta 2005 pokračuje v linii autorského moderního folk-rocku v sestavě:

 • Honza Adamec – kytara, zpěv

 • Blanka Adamcová – housle, flétny, zpěv

 • Honza Dobiáš – 5-strunná baskytara

 • Radim Ilek – bicí, konga, percussion

V srpnu 2006 odchází z kapely bubeník Radim Ilek, takže stabilní sestava A.M.Úletu se zúžila na tři muzikanty (Honza Adamec, Blanka Adamcová a Honza Dobiáš), se kterými v druhé polovině roku 2006 hostuje Pavel Kunčar - percussion. Skupina vítězí na celorepublikové soutěži skupin VOX 2006 a natáčí ve studiu TELEPACE CD Meziproudy  (vydáno vl. nákladem až v prosinci 2007).

Od července 2007 A.M.Úlet spolupracuje s kanadskou písníčkářkou a malířkou SILVIÍ FORSYTH ( tuto etapu skupina zaznamenala v roce 2010 na CD Forget Me Not - vlastní náklad - DELTAPHON RECORDS).

od roku 2008 byl A.M.Úlet iniciátorem projektu SHANKAR BLUE - mystického spojení akustické muziky A.M.Úletu s ethnohudbou z dálného Tibetu a z Austrálie s ethnomany: Arimem Shankarem - jedinečným hráčem na didgeridoo, djembe, darbuku a conga, Mudjahedinem - alikvótní  a hrdelní zpěvy, djembe a Shobulem na didgeridoo a tibetské misky.

Od podzimu 2009 - do konce roku 2011 se ARIM SHANKAR stává stálým hostem A.M.Úletu. Skupina v červenci 2010 natáčí v DELTAPHON RECORDS CD Malé velikosti s hosty na bicí, elektrické kytary, banjo, dobro, mandolinu, didgeridoo a další nástroje.

Rok 2012 je ve znamení prezentace CD Malé velikosti. A.M.Úlet odehraje po celé Moravě sérii koncertů s doprovodnými muzikanty na elektrickou kytaru Peterem Divišem, na klávesy Jardou Kubou a na bicí s Alešem Budulínerm Rozsypalem. Tato sestava pod názvem A.M.ÚLET NAHLAS vystupuje nyní na aktuálních koncertech.

V roce 2013 Janek Adamec je iniciátorem CD Country Folk Arena..aneb to nejlepší ze střední Moravy. Jedná se o sampler kapel: A.M.Úlet, Madalen, Taverna, Domino, Silvie Forsyth a Alibaba. CD je vřele přijato kritikou a 1000 ks je během 1 roku téměř rozebráno  :-). Raritou je, že A.M.Úlet zaranžoval své 3 písně do newgrassového kabátu za podpory banjisty Svati Kotase, dobristy Martina Mikla a mandolinisty Honzy Štaigla.

A.M.ÚLET NAHLAS 2013

 • Honza Adamec – kytary, zpěv

 • Blanka Adamcová – housle, zpěv

 • Honza Dobiáš – 5-strunná baskytara

 • Peter Diviš - elektrické kytary

 • Jarda Kuba - piano a klávesy

 • Aleš Budulínek Rozsypal - bicí

A.M.ÚLET  2016

A.M.Úlet připravuje a v roce 2017 před vánoci vydává vánoční CD Ze slámy betlémské, kde hostují Pěvecký sbor Arietta z Mohelnice a The Addams Sisters jako vokalistky.

V prosinci 2016 odchází bubeník Aleš Budulínek Rpzsypal a nahrazuje jej na bicí Pavel Bečica.

A.M.ÚLET akustická sestava 2013 - ?

 • Honza Adamec – kytary, zpěv

 • Blanka Adamcová – housle, zpěv

 • Honza Dobiáš – 5-strunná baskytara

 

 

 

A.M.ÚLET 2016 - ?

 

A.M.Úlet  NAHLAS 2013

 

A.M.Úlet 2010

 

 

A.M.Úlet 2005

 

A.M.Úlet 2001

 

A.M.Úlet 1999

 

A.M.Úlet 1997

 

A.M.Úlet 1996

 

A.M.Úlet 1994

 

 

Copyright © 2006 amulet.ic.cz

Designed by: jan.dobias@post.cz